20 styczeń 2023

Potrącenie rowerzysty w Wieruszowie

zdjęcie: Potrącenie rowerzysty w Wieruszowie / fot. KPP w Wieruszowie
fot. KPP w Wieruszowie
Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny potrącenia rowerzysty do którego doszło w piątkowy poranek w Wieruszowie na ulicy Warszawskiej. W zderzeniu opla corsy z rowerem, ranny został 84-letni kierujący jednośladem, który został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku ustalają śledczy z wieruszowskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Apelujemy o ostrożność na drogach.
REKLAMA

Do tego zdarzenia doszło 20 stycznia 2023 roku. Po godzinie 8:00 na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa ruchu drogowego, którzy ustalili że doszło do potracenia rowerzysty. Według wstępnych ustaleń 26-letni kierujący oplem corsą z nieustalonych dotąd przyczyn wykonując manewr skrętu zderzył się z 84-letnim mieszkańcem gminy Wieruszów, który kierował rowerem. W wyniku wypadku kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mundurowi z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane z wypadkiem. Kierujący pojazdami w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu. To tzw. niechronieni, gdyż o wiele bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Dlatego powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe i oświetlenie rowerów to podstawa po zmierzchu na terenach wiejskich. Bez nich kierowca może nas nie zauważyć lub zareaguje zbyt późno. Z kolei kierowcy powinni zwiększyć czujność i ograniczyć zaufanie do innych użytkowników dróg. Przewidując nieprawidłowe zachowania pieszych lub rowerzystów można uniknąć ich potrącenia i tragedii.

asp. Piotr Siemicki

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wieruszów
0.7°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieruszowie

kiedy
2023-02-16 20:00
miejsce
Wieruszowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-03 19:00
miejsce
Wieruszowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-12 18:00
miejsce
Wieruszowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany