Jechał za szybko

fot. KPP w Wieruszowie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej do której doszło w Żdżarach, w powiecie wieruszowskim. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Zachowujmy zdrowy rozsądek i dostosujmy prędkość do warunków drogowych.
REKLAMA

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 23 lutego 2021 roku po godzinie 5:00, na drodze powiatowej relacji Sokolniki – Bolesławiec w Żdżarach, w gminie Bolesławiec. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący fordem fusion, 30 – letni mieszkaniec gminy Sokolniki, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i „dachując” uderzył w skarpę przydrożnego rowu. W wyniku tej kolizji znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Policjanci ustalili również, że 30 – latek w chwili kolizji był trzeźwy i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym.

Apelujemy o szczególną ostrożność. W ciągu dnia panują dodatnie temperatury, jednak często po zmroku, spadają nawet poniżej zera. Powoduje to, że nawierzchnie ulic stają się bardzo śliskie. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze.

Asp. sztab. Damian Pawlak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieruszowie